Könyvbemutató: Rendiség és parlamentarizmus Magyarországon

Rendiség és parlamentarizmusAz Országházban bemutatták az ifj. Bertényi Iván – Dobszay Tamás – Forgó András – Pálffy Géza – Rácz György – Szijártó M. István (szerk.): Rendiség és parlamentarizmus Magyarországon. A kezdetektől 1918-ig (Budapest, 2013 [2014].) című kötetet.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2012 végén tudományos konferenciát szervezett a magyar parlamentarizmus történetéről. A kötet az ott elhangzott előadások bővített és szerkesztett szövegét adja közre.
Arra törekedtünk – írják a szerkesztők –, hogy a kötetben szereplő tanulmányok betekintést nyújtsanak a téma kutatásának újabb magyarországi eredményeibe, a parlamentarizmus történetének minél több lehetséges aspektusát, részkérdését, forrását, vizsgálati módszerét vessék fel és jelenítsék meg, a nemzetközi háttértől a kronológiai szemponton, az eszméken, a szereplőkön át az intézményi mechanizmusokig.

TARTALOM

460 oldal | keménytábla védőborítóval | ISBN: 9789634467090

A könyv elérhető a nagyobb könyvesboltokban, illetve a könyves webáruházakban:
www.libri.hu; www.bookline.hu